Właściwości odżywcze grejpfruta

Grejpfrut nazwany jest bombą witaminową, ponieważ jego skład bogaty jest między innymi w witaminę A, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Ponadto jest wyjątkowym źródłem związków mineralnych i wyróżnia się sporą ilością flawonoidów, które wykazują właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwnowotworowe oraz antybakteryjne.

Wspiera pracę serca.

Grejpfruty przede wszystkim zmniejszają poziom złego cholesterolu we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Co ciekawe, czerwone grejpfruty wykazują większą skuteczność niż ich biała odmiana, ponieważ zawierają znacznie więcej przeciwutleniaczy – likopenu oraz karotenoidów, które zapobiegają rozwojowi miażdżycy oraz spowalniają procesy starzenia się.

Najlepszy na odchudzanie!

Grejpfruty zawierają mało kilokalorii, dlatego mogą świetnie się sprawdzić w diecie odchudzającej, zwłaszcza u osób, które odczuwają głód.

Zmniejsza objawy nieprzyjemnych dolegliwości.

Olejek eteryczny znajdujący się w grejpfrucie łagodzi stres, bóle głowy, PMS, stany lękowe oraz bezsenność. Zalecana się stosowanie go jako dodatku do kąpieli, a także do używania bezpośrednio na skórę lub do tzw. inhalacji.

Działa korzystnie na skórę.

Grejpfruty dzięki dużej zawartości witaminy C oraz obecności kwasów owocowych bardzo dobrze działają na naszą skórę. Kosmetyki, które mają w swoich składzie polecane są przede wszystkim do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, ponieważ zwężają pory skórne i regulują wydzielanie sebum.

Właściwości grejpfruta
Gorzki smak grejpfrut zawdzięcza naringinie, która wspomaga spalanie tłuszczów, wspomaga obniżanie poziomu złego cholesterolu i ma działanie przeciwzapalne.