Dieta pudełkowa Optymalna

Zdrowe, lepsze samopoczucie i smukła sylwetka

Brak wykluczeń żywieniowych

Dieta Optymalna nie zawiera wykluczeń żywieniowych. Będziesz jadł zdrowo i różnorodnie. W jadłospisie na każdy dzień znajdziesz nasze PrimaFoods, czyli produkty o szczególnie dobrym wpływie na zdrowie.

Zbilansowane menu

Menu zbilansowane jest w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia, dzięki czemu otrzymujesz gwarancję pełnowartościowych posiłków o dziennej kaloryczności odpowiadającej potrzebom Twojego organizmu.

Warianty kaloryczności

Dietę Optymalną opracowaliśmy w 4 wariantach kaloryczności: 1300, 1600, 2000, 2500 kalorii

Z

Wybierz Dietę Optymalną…

Jeśli chcesz zadbać o swój stan zdrowia, lepsze samopoczucie oraz smukłą sylwetkę. Polecamy ją szczególnie, jeśli zaczynasz swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, ale nie wyobrażasz sobie swojej diety bez mięsa.

Nie masz ochoty na Dietę Optymalną?

Poznaj inne propozycje

DIETA SIRTFOOD

Dzień próbny tylko 50 zł

Dieta Adele – dla tych, którzy chcą schudnąć szybko i zdrowo, jednocześnie odmładzając swoje ciało.

DIETA WEGE

Dzień próbny tylko 45 zł

Dieta oparta jest na produktach pochodzenia roślinnego, ale zawierająca nabiał oraz jaja.

DIETA WEGE + RYBY

Dzień próbny tylko 45 zł

Doskonała opcja, jeśli unikasz jedzenia mięsa, ale nie wyobrażasz sobie swojej diety bez ryb. 

DIETA NISKI IG

Dzień próbny tylko 45 zł

Idealne rozwiązanie dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, cukrzycą oraz insulinoopornością.

DIETA NO FISH

Dzień próbny tylko 45 zł

Dieta No Fish to idealnie rozwiązanie jeśli w Twoim jadłospisie nie chcesz ryb oraz owoców morza. 

DIETA DOMOWA

Już od 37 zł/dzień

Dieta domowa to tańsze, domowe posiłki. Specjalni dla tych, którzy chcą dobrze zjeść
bez wychodzenia z domu.

DIETA OFFICE BOX

Już od 40 zł/dzień

Dieta Ofice Box jest bogata w składniki, które świetnie wpływają na Twój mózg! Nie musisz obawiać się niedoboru witamin.

Dieta optymalna, czyli zbilansowany styl odżywiania

Współcześnie istnieją dziesiątki różnorodnych planów żywieniowych, a wśród nich na szczególne miejsce zasługuje dieta optymalna. Jest idealna na początek przygody ze zdrowym odżywaniem, a mnogość jej zalet sprawia, że daje duże szanse na polubienie regularnego stylu odżywiania, a co się z tym wiąże również utrzymanie dobrych nawyków żywieniowych. Bazę do jej opracowania stanowi Piramida Zdrowego Żywienia, opracowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), co oznacza, że zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze, opierając się na zaleceniach uznanej organizacji prozdrowotnej. Proponowane przez nas menu komponujemy na podstawie wspomnianych zaleceń, a także rekomendacji Instytutu Żywności i Żywienia.

Najważniejsze zalety diety optymalnej

Pod względem walorów tego rodzaju diety, na pierwszy plan na liście korzyści wysuwa się bez wątpienia różnorodność spożywanych potraw oraz brak wykluczeń żywieniowych. Oznacza to, że dieta pudełkowa optymalna pomoże zaspokoić najważniejsze potrzeby naszego organizmu, a jednocześnie nie zmusza do rezygnacji z mięsa, nabiału czy nieco bardziej tłustych dań. Taki zbilansowany sposób odżywiania oznacza liczne korzyści nie tylko dla samopoczucia i komfortu człowieka, ale także dla zdrowia jego organizmu. Dieta optymalna pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała i dostarcza wystarczająco dużo energii, aby mierzyć się z każdym kolejnym dniem, również tym bardziej intensywnym. W kwestii takiej jak dieta optymalna efekty można zauważyć już po pierwszych dniach i tygodniach stosowania. Regularne spożywanie posiłków w zbilansowanej formie zapewni lekkość, dobre trawienie i co niezwykle ważne – brak uczucia głodu. Proponowana przez nas dieta niskowęglowodanowa bazuje na wysokiej klasy, nieprzetworzonych produktach i jest bogata w zdrowe warzywa, owoce oraz przyprawy. Białko pochodzi z naturalnych, dobrej jakości źródeł, podobnie jak tłuszcze oraz węglowodany. Omawiając zalety diety optymalnej, nie sposób nie wspomnieć o wysokiej podaży witamin z grupy A i B, a także żelaza, którego ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować.

Dla kogo dieta optymalna? Zalecenia

Właściwie nie ma przeciwwskazań w stosowaniu diety optymalnej u osób zdrowych, bez szczególnych zaleceń żywieniowych ustalonych z lekarzem czy dietetykiem. Jest to dieta niskowęglowodanowa, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku osób pragnących ograniczyć cukier czy inne słodycze oraz dostarczyć odpowiednią podaż białka ze zdrowych źródeł. W kwestii takiej jak dieta optymalna efekty związane z ograniczeniem wysoko przetworzonych produktów oraz cukru pojawią się już od pierwszych chwil jej stosowania. Jak wspomnieliśmy we wstępie – dieta optymalna nadaje się dla osób, które nigdy wcześniej nie próbowały zbilansowanego sposobu żywienia, mają problem z utrzymaniem innych rodzajów diet lub po prostu chcą odżywiać się zdrowo, a jednocześnie nie rezygnować z różnorodności posiłków.

Catering dietetyczny dieta optymalna – wybór kaloryczności

Dobrze dobrana dieta to taka, która pozwala na zaspokojenie wszelkich potrzeb żywieniowych, energetycznych oraz ułatwia podejmowanie zdrowych wyborów każdego dnia. Jeśli więc decydują się Państwo na nasz smaczny catering dietetyczny dieta optymalna może zostać zamówiona w kilku wybranych wariantach kalorycznych. Przy jej doborze warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie. Osobom, które poszukują zdrowej drogi do utraty zbędnych kilogramów, nie podejmują na co dzień intensywniejszych aktywności czy też po prostu chcą uzupełnić dietę o kilka zdrowych posiłków, polecamy menu o niższej kaloryczności. Wszystkim, którzy podejmują umiarkowaną aktywność fizyczną, a ich zapotrzebowanie energetyczne jest większe, zachęcamy do zamówienia menu z większą ilością kalorii. W kwestii takiej jak dieta pudełkowa optymalna oferujemy aż 4 warianty kaloryczności: 1300, 1600, 2000, 2500 kcal.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, dla kogo dieta optymalna okaże się najlepszym wyborem, zapraszamy do kontaktu i konsultacji z naszymi specjalistami.