Wiele osób rozważających zamówienie cateringu dietetycznego zastanawia się, ile kosztuje dieta pudełkowa. Nic w tym dziwnego, wydatki związane z kupnem żywności stanowią przecież dużą część budżetu. Tak jak w przypadku wielu innych produktów lub usług, także tutaj najlepsza okaże się odpowiedź: to zależy. Jedno jest pewne – na prawidłowym odżywianiu nie warto oszczędzać, gdyż znacząco wpływa ono na kondycję naszego zdrowia. 

Cena cateringu dietetycznego

Na wstępie zdefiniujmy, czym jest dieta pudełkowa. Najczęściej składa się ona z 5 posiłków przeznaczonych do spożywania w regularnych odstępach czasowych. Są to: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Taką dietę dowozimy w ustalonym systemie – zamawiając catering, sam wybierasz, w jakie dni chcesz korzystać z naszej oferty. 

Ile kosztuje catering dietetyczny w Polsce? Porównując propozycje różnych firm cateringowych, można podać średnią cenę tzw. pudełek. Na tej podstawie możemy założyć, że miesięczny koszt zakupu mieści się w szerokim zakresie od 30 do 90 złotych dziennie. Oznacza to, że miesięcznie zakup takiej usługi wyniesie od 900 do 2700 złotych. 

Co ma wpływ na cenę diety pudełkowej? 

Tak, jak zostało to już określone, w przypadku usługi, jaką jest catering dietetyczny cena zależy od co najmniej kilku czynników. Cenniki poszczególnych dostawców różnią się między sobą – dla Klienta najważniejsze jest, aby wiedział, co kształtuje ceny diety pudełkowej. 

Do najważniejszych czynników, które decydują o tym, ile kosztuje catering dietetyczny, zaliczają się:

– Produkty spożywcze – o tym, ile kosztuje dieta pudełkowa, stanowi rodzaj i jakość zastosowanych składników. Posiłki w diecie pudełkowej zawierają rozmaite produkty, między innymi mięsa, ryby, warzywa, owoce, zioła i przyprawy oraz wiele innych. To właśnie ceny tych składników oddziałują na finalny koszt diety. Niektóre firmy budują swoją konkurencyjność cenową poprzez wybieranie produktów kiepskiej jakości albo tańszych zamienników. W Prima Food stawiamy na sprawdzone, wysokojakościowe składniki. 

– Kaloryczność – Na to, ile kosztuje catering dietetyczny, wpływa też to, którą dietę wybierzesz. W naszej ofercie znajdziesz rozmaite warianty. Na finalną cenę przekłada się jednak również kaloryczność oferowanych przez nas diet pudełkowych. Im wyższa kaloryczność, tym więcej potrzeba zróżnicowanych składników, przez co koszt rośnie. 

– Liczba posiłków – w opracowaniach dotyczących zdrowego stylu życia znaleźć można informację, że należy spożywać 5 posiłków w równych odstępach czasowych. W cateringu dietetycznym z reguły uwzględnionych jest właśnie 5 dań dziennie. W naszej ofercie znajdziesz także poszczególne diety w wydaniu trzyposiłkowym. Jeśli zainteresuje Cię taka dieta pudełkowa cena będzie niższa niż w wersji pięcioposiłkowej. Warto jednak pamiętać, że wybór mniejszej liczby posiłków rzutuje na proporcjonalne zmniejszenie kaloryczności całego menu – należy ją wówczas, zgodnie z regułami zdrowego odżywiania, samodzielnie uzupełnić.

– Częstotliwość posiłków – zamawiając dietę Prima Food, możesz wskazać okres, w którym chcesz otrzymywać gotowe dania. Jeśli w weekendy planujesz się żywić we własnym zakresie, w naszym systemie masz możliwość wyłączenia sobót i/lub niedziel. W kwestii takiej usługi, jaką jest dieta pudełkowa cena może się zmieniać w zależności od ilości dni, na które składasz zamówienie. 

– Rodzaj opakowań – o tym, ile kosztuje dieta pudełkowa, decydują również pudełka, w których otrzymujesz zamówione posiłki. Jakość pudełek przekłada się na komfort przechowywania żywności, a także jej odgrzewania i spożywania. Nie bez znaczenia jest tak samo ekologia – w naszej ofercie, za dodatkową opłatą, dostępne są opakowania ekologiczne. 

– Zróżnicowanie jadłospisu – w wyniku tego, w jaki sposób komponuje się catering dietetyczny cena też się zmienia. Dieta pudełkowa Prima Food to często aktualizowane jadłospisy, bazujące m.in. na produktach sezonowych. Dania komponujemy na podstawie tradycji kulinarnych z całego świata, dbając o różnicowanie menu dla naszych Klientów – tak, żeby mogli rozkoszować się nie tylko zdrowymi, ale również smacznymi potrawami.